Attila örökösei – A hunoktól az Árpád-házig
A kiállítás csak egy hónapig tekinthető meg, ne maradjon le!
A kiállítás csak egy hónapig tekinthető meg, ne maradjon le!
Határaink erősen meghatároznak minket és kapcsolatainkat, mert felállításuk felszabadít az önvédelemre, vágyaink felvállalására, ami biztos alapja az őszinte, meghitt kapcsolatoknak.
Ismerje meg a Mindszentyneum épületének titkait és építésének történetét Soós Zoltán építésztől! A program ingyenes, regisztrációköteles.
Ingyenes teraszkoncert a Mindszentyneum előtti téren.
Egyházi ifjúsági közösségek a pártállami Magyarországon a hosszú hatvanas években (1958–1973). A 16 tablóból álló sorozat bemutatja a pártállami direktívákat a korszakból.
Az Iparművészeti Múzeum két önálló, jelentős műtárgyakkal rendelkező gyűjteményét mutatja be: a Könyvtárat és az Adattárat utazó kiállításon tekinthetik meg, helyszíni előadással és tárlatvezetéssel kísérve.
A Mindszentyneum előtti téren Szirtes Edina Mókus (énekes, hegedűs, zeneszerző) és barátai: Varga Kornél (gitár), Cserta Balázs (népi fúvós hangszerek)
Érték Háló címmel várja a legkisebbektől a felnőtt korosztályig a látogatókat népi kézműves programjaira, ahol Zala vármegye népművészeti értékeit, a hagyományosan használt és a természetben fellelhető alapanyagokat ismerhetik meg.
Fábián Éva népiének-tanár, énekes, mesemondó előadóművész mesél kicsiknek és nagyoknak
Műsorvezető: Juhász Anna irodalmár Résztvevők: Sárik Péter Erkel Ferenc-díjas jazz-zongoraművész, zeneszerző és Szőke Nikoletta énekesnő
2024.10.19-én különleges tárlatvezetés Dr. Maár Kitti archeogenetikussal az Attila örökösei-hunoktól az Árpád-házig kiállításunkban.
Dr. Martos Levente Balázs az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspöke tart előadást Zarándoklat Mindszenty József bíboros nyomában - az igazság keresésétől az együttérzés művészetéig címmel.