Múzeumpedagógia - Mindszenty József Látogatóközpont - Zalaegerszeg

muzeumpedagogiaMúzeumpedagógia

A Mindszenty József Látogatóközpont múzeumpedagógiai foglalkozásai különböző korosztályok számára:

Felhívjuk figyelmét, hogy múzeumpedagógiai foglalkozást kizárólag a Mindszentyneum képzett múzeumpedagógusai tarthatnak.

 

Ismerje meg múzeumpedagógiai kínálatunkat korosztályonként, első osztálytól egészen az érettségizőkig!

vagy töltse le kiadványunkat:

Múzeumpedagógiai foglalkozások 2024/2025

 

Általános iskolások számára

Pedagógus baráti kör

Mindszentyneum Pedagógus Baráti Kör

Mindszentyneum Pedagógus Baráti Kör

Csatlakozás és információ: Mindszentyneum Pedagógus Baráti Kör a Facebookon 

Múzeumpedagógiai foglalkozásainkról egyedi ajánlatot készítünk, mely igazodik az osztály évfolyamához és a tananyaghoz: az alsós korosztálytól az egyetemi hallgatókig.

 

Kérjük, hogy a tervezett múzeumlátogatás előtt lehetőség szerint két héttel szíveskedjenek bejelentkezni.

A bejelentkezésnél a következő információkra van szükségünk:

  • osztály létszám
  • kísérők száma
  • korosztály
  • látogatás célja
  • időkeret
  • kapcsolattartó neve és elérhetősége

Egyéb lehetőségek, osztálykirándulásra ajánlott programjaink:

  • Mindszenty Zalaegerszege(n) –  „A legtöbb álmomnak Zalaegerszeg volt a színtere”

Ismerjék meg Mindszenty József zalaegerszegi apátplébános nevéhez fűződő emlékeket a belvárosban egy kellemes séta keretében! 

  • Boldogok és szentek nyomában pincétől padlásig

A Mindszentyneum minden szintjén találunk szenteket, boldogokat és tiszteletreméltó személyeket. Izgalmas keresős kalandjátékunkban bővíthetik tudásukat a középkortól a XX. századig, többek között megismerhetik Mindszenty József mellett Brenner Jánost, Aport Vilmost és Szent Orsolya legendáját is.

  • Mindszentyneum FÉNYpontjai

Ismerjék meg a Mindszentyneum épületének történetét, szimbolikáját, fedezze fel az osztály a Mindszentyneum 3 állandó kiállítását, ahol érdekes információk által ismerhetik meg az épület különlegességeit, tereit kívül-belül!

Mi az a moiré hatás? Milyen különleges művészi installációk mutatják be a Mindszenty-életutat? Miért olyan érdekesek a 14. századi téglaégető kemencék a pincében? 

Kurátoraink ajánlása:

Mindszenty József bíboros, hercegprímás, esztergomi érsek életútját bemutató kiállítás

“Történelem, irodalom, művészetek, mindez egy személyesen átélhető fiatalos helyen. Ha szeretné egy jó élménnyel felkelteni diákjai érdeklődését a XX. század iránt vagy elmélyíteni a már megszerzett tudásukat, szeretettel várjuk a Mindszentyneum két új állandó kiállításába. Mindszenty József bíboros fordulatos életén és a múlt század egyházüldözésének emberi oldalain keresztül olyan drámák tárulnak fel itt, melyekbe egyedülálló tárlataink segítségével könnyű belehelyezkedni és ezáltal valami többet és mélyebbet megérteni a múlt, a jelen és a jövő titokzatos kapcsolatáról.” (Kovács Gergely, okl. posztulátor, a szenttéavatási ügy magyar felelőse, a Mindszenty Alapítvány képviselője)

Egyházüldözés a kommunista diktatúra alatt (1945–1990)

A 20. század egész életünkre hatással van. Fontos a fiatalokhoz közel hozni ezt a korszakot, hogy érthessék a múlt és a jelen történéseit.
A kommunista rezsim elnyomása idején több karizmatikus személy állt ki a hite mellett és bátor tetteivel szembeszállt az elnyomókkal. Az életük példa az ifjúság számára, és a kiállítás inspirációként hathat életünkre.
A Mindszentyneum nemcsak tényszerűen mutatja be Mindszenty József életútját és az egyházüldözést, hanem élményszerűen hozza közel hozzánk az eseményeket, interaktív, játékos módon életre keltettük a korszakot, így a látogató könnyen belehelyezkedhet az akkori élet körülményeibe. (Soós Viktor Attila, egyháztörténész, a Nemzeti Emlékezet Bizottságának Tagja)

Téglától templomig – Válogatás Zala vármegye középkori emlékeiből

“A Téglától templomig című régészeti kiállítás különleges és látványos időutazással repít a középkor világába. A Mindszentyneum felépítése előtt feltárt és egyedülálló módon konzervált téglaégető kemencék interaktívan jelenítik meg Zalaegerszeg középkori és török kori múltját. A Zala vármegye szerzetes- és lovagrendi emlékeit is bemutató kiállítás a középkori történelmi, építészeti, művészeti és irodalomtörténeti ismereteket játékos és könnyen értelmezhető formában tárja a látogatók elé.” Simmer Lívia (régészeti osztályvezető, régész-muzeológus, Göcseji Múzeum)

 

 

Hasznos információk:

  • A kiállításokba élelmiszert bevinni nem szabad, annak elfogyasztása csak az arra kijelölt helyeken lehetséges.
  • Bármely egyéb felmerülő kérés, kérdés esetén forduljanak hozzánk bizalommal elérhetőségeinken!
  • Bejelentkezés, további információk: titkarsag@mindszentyneum.hu 

Reméljük hamarosan személyesen is találkozhatunk a Mindszentyneumban és élményekben gazdag időt tölthetünk együtt!